GEYVESPOR

Geyve Üvey Evlat mı?

28 Nisan 2017, Cuma, 12:57 | Foto Galeri, Futbol, Genel, Haberler | 948 kez okundu | 0 yorum
GEYVE “ÜVEY EVLAT” MI? Sakarya’nın küçük, büyük tüm ilçelerinde sentetik sahaların yapıldığı bugünlerde Geyve stadı adeta tel tel dökülüyor. Amatör lig heyecanlarının devam ettiği stadlardan biri olan Geyve şehir stadı ilçede sporu pes ettirme noktasına getirdi. Stadın ölçülerinin bile evlere şenlik olduğu Geyve’de, futbolcular ile sporseverler tuvalet ihtiyaçlarını bile giderecek imkanı olmayan statta, fabrikaların zehirli […]

GEYVE “ÜVEY EVLAT” MI?

Sakarya’nın küçük, büyük tüm ilçelerinde sentetik sahaların yapıldığı bugünlerde Geyve stadı adeta tel tel dökülüyor.

Amatör lig heyecanlarının devam ettiği stadlardan biri olan Geyve şehir stadı ilçede sporu pes ettirme noktasına getirdi. Stadın ölçülerinin bile evlere şenlik olduğu Geyve’de, futbolcular ile sporseverler tuvalet ihtiyaçlarını bile giderecek imkanı olmayan statta, fabrikaların zehirli dumanlarının arasında sağlığa elverişsiz bir şekilde amatör spor yapmaya çalışıyorlar.

Evlere Şenlik Saha Ölçüsü

İlçe stadının ölçüleri ile saha çizgileri de ayrı bir komedi gibi. Bir tarafın uzunluğu, diğer tarafa uymaz iken futbolcular bile zaman zaman şaşırıyor.Uydu görüntülerinden bakıldığında Stadın 70 mt. olan eninde bir sıkıntı görülmez iken iki boy tarafının arasında 7-10 mt. arasında fark olduğu görüldü..

Bu Tribünlere Oturulur mu

Geyve stadında tribünlere oturmak için herkesin evinden halı getirmesi lazım. Tribün koltuğunu bırakın, zeminden çıkan diken ve otların tribünlere ulaştığı stat, kaderine terk edilmiş durumda. İlçede 10 a yakın amatör kulübün maçlarını oynadığı stadın bu hali Geyveli sporseverleri bir hayli üzüyor.

Duvar Dipleri Tuvalet

Geyve stadında spor severler için tuvalet bulunmuyor. Hafta sonu çocuğunu alarak futbol keyfi yaşama isteyen sporseverlerin tuvalet sorunu bir kabus gibi. Bilhassa soğuk havalarda ihtiyacı bir kat daha hissedilen tuvalet sorunu stadın duvar kenarlarına yapılarak gideriliyor.

Fabrika Dumanları

Tüm dünyada sağlık için spor yapılırken, Geyve’de adeta ölmek için spor yapılıyor. Stat çevresinde bulunan fabrikaların bacalarından çıkan dumanların aynı anda saha üstüne yayılması maç anında bol oksijen ihtiyacı hisseden sporcularımızı zor durumda bırakıyor.

Geyve Üvey Evlat mı?

Geyve mahalleleriyle 50 bin nüfusa sahip bir ilçe. Sakarya’nın küçüklü büyüklü neredeyse tüm ilçelerine hatta kimi ilçelerine ikişer adet yapılan sentetik saha yatırımının Geyve’ye yapılmaması ilçede konuşulan en önemli konu olurken, sporseverler “Geyve üvey evlat mı” diye sormadan edemiyorlar.

KAYNAK: http://geyvemedya.com/geyve-uvey-evlat-mi/


Anahtar Kelimeler: ,