GEYVESPOR

Amatörlere Gençlik Spordan Malzeme Desteği

14 Ekim 2017, Cumartesi, 11:48 | Foto Galeri, Futbol, Genel, Haberler | 896 kez okundu | 0 yorum
Amatörlere Gençlik Spordan Malzeme Desteği Gençlik ve Spor Bakanlığının  81 ilde düzenlediği malzeme dağıtım töreni kapsamında Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce ilimizdeki 241 Amatör Spor Kulübüne malzeme dağıtımı yapıldı. Atatürk Spor Kompleksinde yapılan malzeme dağıtım törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, GHSİM […]

Amatörlere Gençlik Spordan Malzeme Desteği

Gençlik ve Spor Bakanlığının  81 ilde düzenlediği malzeme dağıtım töreni kapsamında Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce ilimizdeki 241 Amatör Spor Kulübüne malzeme dağıtımı yapıldı.

Atatürk Spor Kompleksinde yapılan malzeme dağıtım törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, GHSİM Spor Şube Müdürü Murat Acar, Adapazarı İlçe Spor Müdürü Yavuz Salman, Erenler İlçe Spor Müdürü Yavuz Çangır, SASKF Yöneticileri ve kulüp temsilcileri ile ilçe takımlarımızdan Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna, Kızılkayaspor Başkanı Murat Çakmak, Metin Çakmak, Alifuatpaşaspor Başkanı Abdullah Yakar ile Ertan Başgeçit katıldı.

Törende konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; Sporun barış, kardeşlik ve sevgi olduğu düşüncesini yaygınlaştırabilmek, müsabakaların bir savaş, müsabaka alanının da savaş alanı olmadığını, sporun sevgi ve barış olduğunu anlatabilmek hepimizin ortak görevidir. Unutulmamalıdır ki amatör olsun, profesyonel olsun, en başarısızından, en başarılısına  kadar bütün sporcular spora amatörlükle başlamışlardır. Ülke sporunun gelişmesi ve başarılı olabilmesi, amatör spor kulüplerinin gelişmesi ve başarılı olması ile doğru orantılıdır. Bu pencereden bakıldığında spor kulüplerinin önemi daha da artmakta olduğunu vurguladı. 10 bin faal lisanlı sporcumuz, 175 milli sporcumuz ile uluslararası ve ulusal müsabakalarda Sakarya olarak Ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz. Bu başarılarda önemli pay sahibi olan, maddi manevi desteklerini eksik etmeyen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize   ASKF Başkanlığımıza, Amatör Spor Kulüplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya Amartör Spor Kulüpleri başkanı Yaşar Zımba; Spor Genel Müdürlüğümüz ve TASKK yıllardır çok güzel bir uyum içerisinde çalışmaktadır. Bu uyum neticesinde Spor Genel Müdürümüzün , TASKK kökenli olması , kulüplerimize her yıl bu tarz yardımların yapılmasını da sağlamaktadır. Bu yardımlar sizlerin emeğinin hiçbir zaman karşılığı olmaz ancak hiç olmazsa az da olsa sizlere destek olacağına inanıyorum. Yardımlar konusunda başta Spor Bakanımız Osman Aşkın  Bak olmak üzere , Spor Genel Müdürüm Mehmet Baykan, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’e teşekkür ederim. “ şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, SASKF Başkanı Yaşar Zımba ve diğer yöneticiler, kulüplere malzemelerini teslim ettiler.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: , , , ,