GEYVESPOR

Yeni Geyve Stadı’nda baş ağrıtan eksiklikler

16 Kasım 2021, Salı, 8:29 | Genel | 692 kez okundu | 0 yorum
Aralık ayının ortalarında hizmete girmesi beklenen yeni Geyve Stadı'ndaki eksiklik Geyvesporlu yöneticilerin uykularını kaçırıyor. Saha kenarındaki tellerin yüksekliği tribünlerde maç izleyenler için görüntü kalitesini bozması, protokol tribünlerinin bulunmaması, sporcu ve hakem soyunma binası ile tribün arasının bölünmemiş olması en büyük eksiklik olarak göze çarpıyor.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde stadı inceleyen ASKF Başkanı Yaşar Zımba’nın da dile getirdiği eksikliğin kalan sürede tamamlanıp, tamamlanmayacağı merek konusu oldu.

Geçtiğimiz haftalarda yeni ilçe stadını ziyaret eden Yaşar Zımba, incelemeler sonrası; “Yapılan stat eskisinden çok çok iyi, ancak hazır yapılıyorken, yapılması gerekenler vardır. Bazı eksiklikler giderildiğinde stat çok daha işlevsel hale gelecektir.

İşte o yüzden bizler her zaman söylüyoruz, Futbol ile ilgili yatırım yaparken bizlerin ve o bölgede ki kulüplerin fikrini alın diye. En basit örnek vermek gerekirse tribünlerde oturanlar tellerin yüksekliğinden maçı kesinlikle net seyredemezler. Şehir Stadı ancak Protokol tribünü ayrılmamış, soyunma odaları, tribünlerin olduğu bölge, seyircilerin, takımların, hakemlerin giriş ve çıkışları, gibi bir çok işlevsel çalışmada yapılmamış” açıklamasında bulunmuştu.