GEYVESPOR

Geyve’ye Saha Müjdesi

27 Eylül 2014, Cumartesi, 10:42 | Futbol, Genel, Haberler | 1.220 kez okundu | 0 yorum
Geyve’ye Saha Müjdesi Sakaryanın güney ilçeleri olan Geyve Pamaukova ve Taraklının  amatör spor kulüplerinin müsabakalarını oynayacağı sentetik saha Geyve Safibey mahallesine yapılacak. Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri Geyve Safibey’e sentetik saha yapmak için kolları sıvadı. Yaklaşık 50 Dönüm İlimizde sentetik çim sahaların sayısı her geçen gün artıyor. Geyve’ye sentetik çim saha kazandırmak […]

Geyve’ye Saha Müjdesi

Sakaryanın güney ilçeleri olan Geyve Pamaukova ve Taraklının  amatör spor kulüplerinin müsabakalarını oynayacağı sentetik saha Geyve Safibey mahallesine yapılacak.

Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri Geyve Safibey’e sentetik saha yapmak için kolları sıvadı.

Yaklaşık 50 Dönüm

İlimizde sentetik çim sahaların sayısı her geçen gün artıyor. Geyve’ye sentetik çim saha kazandırmak için çalışmalar başladı. Geyve Safibey’de yer alan 47 dönümlük araziye tam donanımlı bir tesis yapacak olan Gençlik Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu çalışmalarını hızlandırdı. Bakanlık ve federasyon yetkilileri geçtiğimiz günlerde sahanın yapılacağı araziyi gezerek fizibilite çalışması gerçekletirdi. Sentetik sahanın ihalesi yapıldıktan sonra tesis inşaatı başlayacak.

Amatör Spor Müsabakaları Merkezi Geyve 

Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan ilimizin çok önemli bir tesis daha kazanacağını söyledi. Arslan, “Geyve Safibey’e yapılması gündemde olan sahanın çalışmaları çok önceden başlamıştı. Yeni tesisin konumu çok güzel. Geyve, Alifuatpaşa, Pamukova ve Taraklı’nın tam ortasında kalıyor. İnşallah önümüzdeki yıl tesislerin yapımına başlanır” dedi.

geyve-safibey-sentetik-sahassi-insaati--600x225