GEYVESPOR

Geyvesporun Miniklerinin Yaz Çalışması devam ediyor

27 Ağustos 2017, Pazar, 2:30 | Basketbol, Diğer, Foto Galeri, Futbol, Genel, Haberler, Hentbol, Karate, Voleybol | 1.503 kez okundu | 0 yorum
Geyve Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl yüzlerce Geyveli çocuğun ücretsiz ders aldığı yaz spor okullarında çalışmalar devam ediyor. Çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamayı amaçlayan Yaz Spor Okulları okulların kapanmasıyla birlikte Geyve spor salonunda her branstan ikişer grup olmak üzere 350 öğrenci spor […]

Geyve Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl yüzlerce Geyveli çocuğun ücretsiz ders aldığı yaz spor okullarında çalışmalar devam ediyor.

Çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamayı amaçlayan Yaz Spor Okulları okulların kapanmasıyla birlikte Geyve spor salonunda her branstan ikişer grup olmak üzere 350 öğrenci spor yapıyor.

Geyve Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleştirilen spor okulları futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve karate branşlarında spor salonunda devam ederken minik sporculara Geyve Belediyesi tarafından hazırlanan spor malzemeleri hediye edildi.

Sağlıklı nesiller yetiştirilmesi adına da sporun çok önemli bir yeri olduğuna, bu amaçla yaz spor okullarını açtıklarını ifade eden Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Milli Eğitim ve İlçe Gençlik spor müdürlüğünün desteğiyle Geyveli gençlerimize hizmet etmek için varız. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biridir yaz spor okulları. Bu yıl da gençlerimize spor faaliyetlerini gerçekleştirmek için güzel bir fırsat sunduk. Sağlıklı bir nesil yetiştirilmesinde belediye olarak bizim de sorumluluklarımız var. Çocuklarımız sağlıklı bir alışkanlık edinirken bir taraftan da sosyalleşsinler istiyoruz. Onların talepleri doğrultusunda basketbol, futbol, voleybol, hentbol, karate branşlarında kurs programı hazırladık.Gençlerimize ve güzel Geyvemize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Geyve halkına yararlı olan her hizmet ve projede yer alacağız” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com