GEYVESPOR

Geyvespor’a Halk oyunlarında 3. lük Kupası

7 Mayıs 2019, Salı, 2:25 | Diğer, Foto Galeri, Genel, Haberler | 1.203 kez okundu | 0 yorum
Geyvespor’a 3.lük Kupası… Geyvespor Halkoyunları Ekibi, Zonguldak İlinde yapılan “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2019 Yılı Grup Yarışmaları” na katılarak 3. oldu. SAÜ Konservatuar öğrencilerinden oluşan Geyvespor Halkoyunları Ekibi, Sakarya İlinde yapılan yarışmaya katılarak İl birincisi olup bölge yarışmalarına katılma hakkı kazanmış idi. Neşeli bir yolculuk sonunda ekip, kalacakları Kozlu ÜNİYURT  öğrenci yurduna yerleşti. Diğer ekipler […]

Geyvespor’a 3.lük Kupası…

Geyvespor Halkoyunları Ekibi, Zonguldak İlinde yapılan “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2019 Yılı Grup Yarışmaları” na katılarak 3. oldu.

SAÜ Konservatuar öğrencilerinden oluşan Geyvespor Halkoyunları Ekibi, Sakarya İlinde yapılan yarışmaya katılarak İl birincisi olup bölge yarışmalarına katılma hakkı kazanmış idi.

Neşeli bir yolculuk sonunda ekip, kalacakları Kozlu ÜNİYURT  öğrenci yurduna yerleşti.

Diğer ekipler ile birlikte Zonguldak merkezinde ki spor salonunda provalar yapıldı.

Zonguldak Spor Salonunda yapılan Yarışmaya 11 ekip katıldı. Yarışma sonunda Geyvespor Halkoyunları Ekibi sergilediği “Balıkesir Yöresi Oyunları ” ile jüri değerlendirmesi sonunda 3. oldu. Ekip aldıkları madalyalar ve Kupa ile Geyve İlçesine döndü.

Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: ” Zonguldak İlinde yapılan 2019 yılı grup yarışmalarına katılarak ilimizi ve ilçemizi temsil ederek 3. olan ekibimizi kutluyorum. Başarılarının gerçekleşmesinde emekleri geçen ekibin Usta Öğreticisi ve Serdivan HEM Mdr. Yrd. Sayın Serdal Ağaç ve Sakarya Halk Oyunları İl Temsilcisi Sayın Neşet Çakır ve Geyvesporun her daim yanında olan Geyve Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya ile Geyvespor’u başarı ile temsil eden ekip üyelerine şükranlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.”

KAYNAK:Geyvemedya.com