GEYVESPOR

Geyve’de Spor Yeniden Doğacak

6 Mart 2019, Çarşamba, 12:11 | Diğer, Foto Galeri, Futbol, Genel, Haberler | 1.128 kez okundu | 0 yorum
Geyve’de Spor Yeniden Doğacak Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz sporsal tesis anlamındaki mücadelemizin gerçekleşmesi için yeni dönemde programa alınmasından dolayı “Geyvemiz için büyük şans.Geyvede spor yeniden doğacak.Bugün benim ve Geyvemin gençlerinin en mutlu günü dedi. Geyve’de yeni dönemde yapılacak olan sporsal tesis müjdesi ilçede ve spor camiasında büyük heyecan yarattı.Geyvespor başkanı Erdinç […]

Geyve’de Spor Yeniden Doğacak

Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz sporsal tesis anlamındaki mücadelemizin gerçekleşmesi için yeni dönemde programa alınmasından dolayı “Geyvemiz için büyük şans.Geyvede spor yeniden doğacak.Bugün benim ve Geyvemin gençlerinin en mutlu günü dedi.

Geyve’de yeni dönemde yapılacak olan sporsal tesis müjdesi ilçede ve spor camiasında büyük heyecan yarattı.Geyvespor başkanı Erdinç Tuna konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Geyve halkı spora küstü

İlçemizde yıllardır bir sporsal tesis eksikliğini ifade eden Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna; Geçmişte  ilçe merkezindeki Jandarmaya verilen sahamız belki de Geyve’de spora vurulan en büyük darbeydi.Sonrasında ilçe dışına ulaşımın olmadığı bir yere stadımız yapıldı. Bölgenin kendi sorunlarından dolayı bir türlü istenilen verim alınamadı.Sonrasında Geyve halkı spora küstü.

Yeni Dönem Yeni Heyecan

Başkan Tuna; İlçemizi ismi ile temsil eden Geyvespor’un yönetimini devir aldıktan sonra yeniden eski heyecanlı günlere dönebilmek için en büyük sıkıntımızın sporsal tesis olduğunu gördük.Çünkü sporda alt yapı tesisleri görsel zenginlik açısından büyük motivasyon örneğiydi.Diğer ilçelere gidiyoruz.Hepsi sentetik, hepsi modern..Geyve stadı perişan haldeydi.Diğer ilçelere Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sentetik sahalardan bir tanesini ilçemize yaptıramadık.

Geyve’de Spor yeniden Doğacak

Yerel seçimler öncesi Geyveli değerli büyüğümüz Ekrem Yüce’nin belediye başkan adayı seçilmesiyle birlikte, İlçemizin Belediye Başkanı sayın Murat Kaya ile kendisine dosyamızı sunduk, ve Geyve stadının Sakarya’da spor yapmaya elverişli olmadığını anlattık.

Değerli Büyükşehir Belediye Başkan adayımız da duruma bizzat şahit olunca;  Geyve’ye söz veriyorum,Sakarya’da yeni dönemde yapılacak ilk sporsal yatırım Geyve stadı olacak dedi.Bizim için beklide en mutlu günümüzdü.

Yeni Tesis

Yeni Geyve stadımız, İlçemiz hayvan pazarı arkasındaki 16.000 M2 lik alan üzerine yapılacak.1000 seyirci kapasiteli, 8500 m2 saha alanı, 300 m2 lik idari binası ve 500 m2 lik otopark alanı olacak yeni stadımız ve Gençlik spor Kompleksi Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirildi.Projenin finansmanı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

Başkanlara Teşekkür

Geyvespor başkanı Erdinç Tuna; Bu vesile ile Geyvespor camiası adına, geçmiş dönemde Maddi manevi anlamda her daim yanımızda olan Geyve Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya ile Geyvemizin değerli büyüğü, hemşerimiz, kıymetli abimiz Büyükşehir Belediyesi başkan adayımız Sayın Ekrem Yüce’ye Teşekkür ve şükranlarımızı arz ederiz, dedi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com


Anahtar Kelimeler: , ,