GEYVESPOR

Efsane Başkan’dan Veda ve Teşekkür

31 Temmuz 2019, Çarşamba, 11:24 | Foto Galeri, Futbol, Genel, Haberler | 1.059 kez okundu | 0 yorum
Geyve spor’un iki sezondur başkanlığını yapan Erdinç Tuna görevi yeni yönetime devrediyor. Geldiği günden bu yana ilçede Geyve spor ile birlikte spora bakışı de değiştiren ve bu süreçte ilk sezonda yaptığı alt yapı çalışmaları ile Geyve sporu şampiyonlukla taçlandıran Erdinç Tuna görevini yapılacak kongreyle genç yönetime devretmeye hazırlanıyor. Geyve spor Başkanı Erdinç Tuna; Geyve spor’a […]

Geyve spor’un iki sezondur başkanlığını yapan Erdinç Tuna görevi yeni yönetime devrediyor.

Geldiği günden bu yana ilçede Geyve spor ile birlikte spora bakışı de değiştiren ve bu süreçte ilk sezonda yaptığı alt yapı çalışmaları ile Geyve sporu şampiyonlukla taçlandıran Erdinç Tuna görevini yapılacak kongreyle genç yönetime devretmeye hazırlanıyor.

Geyve spor Başkanı Erdinç Tuna;

Geyve spor’a bir hizmetimiz olur mu düşüncesiyle çok sevdiğim arkadaşlarım ile almıştık Geyve sporumuzu..

Hayata küsmüş, ve kırılmıştı..

Biz Geyve’ye,  Geyve sporumuza söz verdik..

Sakarya’nın güneyinden ateşi yakacağız, var mısınız diye?

İşte;

Geyve sporumuzun kötü gidişatına dur diyebilmek, kısılmış olan sesini biraz açabilmek amacıyla 2 sene önce aldığımız GEYVESPOR hizmet bayrağımızı bugün teslim ediyoruz.

Bu süreçte sporu seven, Geyve’yi seven genç arkadaşlarımızdan oluşturduğumuz yönetim kurulu üyelerimizle 2 senedir Geyve spor’un bayrağını birlikte taşıdık.İki senelik zaman zarfında Geyve’miz de yediden yetmişinden herkes bu takımın etrafında kenetlenerek başarımızdaki en büyük payın sahibi oldular.

Biz de bize verilen bu değeri boşa harcamayarak,
çalıştık, çabaladık, yemedik, yedirmedik…

ve Geyve spor’u 2 senede gönüllere kazıttık.

Güçlü değildik, takımımızda sıkıntılı günler geçirdik.Ama biz Geyve sporun içindeki manevi ruh ile ilk senemizde şampiyon olduk..Böyle şampiyonluğu belki tarihte bir daha Geyve, Geyve spor görmeyecekti.Bende Ömrümde belki de böyle bir heyecan yaşamayacaktım.Geyve şehir stadında bir benzeri belki de yaşanmayacak bir maç ile 5 bin kişinin önünde bu mutluluk gözyaşlarını Geyve için, Geyve spor için akıttık.

Geldiğimizde kulübümüzün oturacak bir sandalyesi bile yoktu.Bugün Geyve’nin merkezinde ağzına kadar dolu Malzeme dolaplarıyla bir Geyve spor ofisimiz var.

Geldiğimizde Geyve spor ismini kimse zikretmiyordu.Bugün artık Geyve spor sevdası tüm ilçeyi sarmış durumda.

Geldiğimizde alt yapı diye bir şey yoktu. Şu anda Beden eğitimi hocamızın sayesinde 150 ye yakın alt yapı öğrencimiz var.

Geldiğimizde Geyve’nin gençlerinin Geyve spor ile alakası yoktu.Bugün çarşıda her gördüğümüz genç Geyve spor’u soruyor.

Geyve spor bir kulüp olabilme sıkıntısı yaşıyordu.İki senedir yapılan etkinlikler, Başakşehir gezileri ile artık Geyve spor kabuğuna sığmaz oldu.

Geldiğimizde Geyve stadının içler acısı halini her platformda dillendirdik, söyledik, konuştuk. Bugün artık Geyve’ye yakışır bir stadın yapılması sözünü Büyükşehir Belediye Başkanımız bizlere verdi.İnşallah yeni stadımızda kısa sürede yapılmaya başlanır.

Ben inanıyorum ki Geyve spor’un hizmetçisi olarak görev yaptığımız 2 yıl müddetince o hoş sedayı biz Geyve’de bırakabildik.

Geyve sporumuzu önümüzdeki süreçte genç yeni yönetimimize teslim etmenin heyecanını  yaşıyorum.İnşallah Geyve spor daha başarılı günlere bu yönetim ile görecektir.

Siz olmazsanız biz bir hiçiz dedik.

Geyve spor hizmet bayrağını 2 sezon öncesi elimize aldığımızda ve görev yaptığımız süre boyunca Geyveli değerli büyüklerim hep yanımızda oldular.

Bu vesile ile; İki sezondur başında bulunduğum Geyve spor camiasının yaşadığı şampiyonluk ve başarılı bir süper amatör sezonunda arkamızda duran başta belediye başkanım Sayın Murat Kaya olmak üzere tüm Geyveli büyüklerime, bizleri geri çevirmeyen iş adamlarımıza, esnaflarımıza, yağmurda, çamurda, karda kışta Geyve spor forması ve logosu altında layıkıyla ve sporcu ahlakıyla mücadele eden vefakar futbolcularımız ile tribünlerde bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ederek şükranlarımı sunuyorum..

KISACASI;

Biz işimizi yaparken ortaya gönlümüzü ve yüreğimizi koyduk.

Bizlerde bu hizmet ve bayrak yarışında Gök kubbede hoş bir seda bırakarak inşallah kazanan gönüllerden olmuşuzdur.

Kalın sağlıcakla..

Namık CİHAN-geyvemedya.com